Diyetisyen ile Zayıflama Yöntemleri

Diyetisyen Kimdir?

Diyetisyen ve Zayıflama Yöntemleri Temsili ResimGünümüzde pek çok kişi aldığı diyet kitapları ve beslenme eğitimi kursları sayesinde insanları diyetisyen gibi sağlıklı beslenme, kilo verme, zayıflama yöntemleri ile ilgili yönlendirebileceğini düşünmektedir.

Oysa beslenme davranışı kişinin fiziksel, psikolojik ve sosyal hayatını önemli ölçüde etkilemektedir. Tüketilen besinler, vücudun yağ, kas ve su oranı insan sağlığını etkileyen önemli etkenlerdir. Bu konuda söz sahibi olması ve insanları yönlendirmesi gereken doğru kişiler beslenme uzmanları yani Diyetisyen’lerdir.

Beslenme uzmanları üniversitelerin Beslenme ve Diyetetik Bölümünde aldıkları 4 yıllık lisans eğitiminden sonra Diyetisyen ünvanı ile mezun olurlar. Günümüzde yaşam kalitesini arttırmak ve sağlığı korumak için dünya genelinde birçok araştırma yapılmaktadır. En iyi Diyetisyen’ler de bu araştırmaları takip ederek kendini güncellemelidir.

Pek çok hastalık sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam ilkeleri sayesinde önlenebilir. Dolayısıyla diyetisyen tavsiye yazılarına veya en iyi diyetisyen listesi gibi sayfalara bakmak yerine  bilimsel yazı yazan ve sağlıklı yaşam konularında bilimsel paylaşımlarda bulunan ve iyi bir üniversiteden mezun olmuş diyetisyenlere ulaşmak öncelikli olmalıdır.

Daha fazlası: Dukan Diyeti

Diyetisyen’in Görevleri Nelerdir?

Diyetisyen öncesi sonrası zayıflama görseliHalk arasında daha çok obezite ve zayıflama yöntemleri ile görevli olduğu düşünülen diyetisyen, hastalıklara özgü beslenme planlarının hazırlanmasında da görevli uzman kişidir. (Bakınız: Resmi Gazete – Sağlık Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımları)

Diyetisyen kişilerin yaş, kilo, boy, fiziksel aktivite ve sağlık bilgilerine göre diyet listeleri hazırlar. Diyabet, böbrek yetmezliği, ülser, gastrit, bulumia, anoreksiya gibi hastalıklarda doğru beslenme hastalığın ilerleme seyrini etkilemektedir. Bu yüzden özellikle bu tür rahatsızlığı bulunan kişilerin beslenme danışmanlığını Diyetisyen’den alması gerekir.

Sağlıklı beslenme de önemli olan vücut için gerekli protein, karbonhidrat ve yağ ihtiyaçlarının alınmasıdır. Günlük beslenmede et ve ürünleri, süt ve ürünleri, sebze ve meyve, tahıl grubu ve yağ çeşitlerinden mutlaka bulunmalıdır. Diyetisyen bu besin gruplarının sağlıklı beslenme programında dengeli dağılmasını sağlar.

İhtiyaçtan az tüketilen besinler halsizlik, yorgunluk, saç dökülmesi, baş ağrısı, dikkatsizlik ve unutkanlık gibi sorunlara neden olabilir. Yetersiz besin alımı hem gün içinde aç kalmaya hem de ilerleyen zamanlarda malnutrisyon gibi sorunları da beraberinde getirebilir.

Ayrıca, kinoa ile ilgili yazıma da göz atabilirsiniz: Kinoa Nasıl Kullanılır? 

Zayıflama Yöntemleri veya Kilo Verme Neden Diyetisyen Kontrölünde Olmalıdır?

Diyetisyen’ler yaygın olarak kilo alma ve kilo vermede danışmanlık hizmeti vermektedir. Zayıflama sürecindeki amaç vücutta bulunan fazla yağların verilmesidir. Yetersiz besin içeriğine sahip ve kişiye özgü hazırlanmayan diyet planları veya diyet listesi ile uygulanan zayıflama yöntemi vücutta yağ kaybından çok kas ve su kaybına neden olabilir.

Bu şekilde verilen kilolar kolayca geri alınabilir ve kişide halsizlik yaratabilir. Bu dengenin sağlanması ise diyetisyenin görevidir. Her yerden kolayca ulaşılabilen diyet listeleri kısa sürede kilo vermeyi sağlayabilir; fakat ilerleyen zamanlarda sağlık sorunlarına da görülmesini tetikleyebilir. Şu bir gerçek ki, kolay zayıflamanın yolları her zaman ilgi çekmekte ve popüler olmaktadır. Unutmamak gerekir ki kişi sağlığını kaybederse bir daha kazanamayabilir.

Ayrıca, günümüzde popülerleşen detoks yani şok diyet uygulamaları da diyetisyen gözetiminde olmalıdır. Detoks planları vücudu arındırma ve toksik atma amaçlı uygulanır. Besin içeriğinin normal beslenme planından farklı ve kısıtlı olmasından dolayı uygulanacak diyet planını diyetisyen hazırlamalıdır.

Aynı şekilde zayıflama amacıyla uygulanan diyet planları da diyetisyen kontrolünde olmalıdır. Uygulanacak diyet planları kişiye özel ve besin ihtiyaçlarına göre düzenlenmelidir. Bütün diyetisyenlerin savunduğu ortak konu diyetin kişiye özgü olmasıdır. Beslenmenin insan sağlığını etkileyen önemli bir unsur olduğu ve doğru kişilerden beslenme danışmanlığının alınması gerektiği unutulmamalıdır.

En iyi diyetisyen hangi hastanede bulabilirsiniz?

Peki zayıflamaya diyetisyen kontrölünde olmasına karar verdiğinizde ilk aklımıza gelen soru “en iyi diyetisyen hangi hastanede ?”. Bu konu gerçekten çok önemlidir. Diyetisyenler eğitimleri gereği bir çok kurumda çalışabilirler. Özel hastane, devlet hastanesi, tıp merkezlerinde çalışabilir  veya kendi özel ofisinde danışmanlık verebilir. Diyetisyenize karar verirken en önemli şey iletişimi kuvvetli olan bir diyetisyen bulmaktır.

Diyetisyen ücretleri ne kadar ve seanslar nasıl olur?

İlk görüşmede diyetisyen öncelikle danışanın önceki beslenme alışkanlıklarını dinler ve not alır. Daha sonrasında danışanın yaptırmış olduğu kan tahlillerine bakıp sağlık durumunu değerlendirir. Profesyonel vücut analizi yapan tartı sonuçları eşliğinde kişiye özel diyet listesi oluşturur. Diyetisyen danışanların 1 hafta ya da 10 günlük kilo ve vücut gelişimlerine göre diyet listesini yeniler.

Kişisel tecrübe, bulunduğu kurum ve uyguladığı diyet programları nedeniyle diyetisyen ücretleri değişmektedir. Ancak ortalamada her görüşme 100 TL ve 400 TL arasında değişmektedir. Toplu alınan seans paketlerinde bu fiyatlar daha da uygun olmaktadır.

Kişiye özel diyet listesi ile 1 ayda kaç kilo vermek mümkün?

Diyet Listesi Al - Cepte Diyetisyen - Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel

” 1 ayda 10 kilo nasıl verilir ? ”  veya ” 1 ayda 15 kilo verdiren diyet ” gibi konu başlıklarında bilimsel olmayan birçok paylaşım bulunmaktadır. Hızlı zayıflamanın yolları birçok kişi tarafından sıklıkla denenmektedir. Oysaki her kişinin metabolizması, sağlık durumu, günlük yaptığı egzersizler ve diyet uyumu farklı olduğu için kilo verme durumları çok farklı çıkmaktadır ve kesin bir yönlendirme yapmak doğru olmaz.

Ancak, sağlık problemi olmayan ve diyetine uyan danışanlarımız arasında tuttuğumuz veritabanına göre haftada yaklaşık 1 kilo kaybı ile ortalama 1 ayda 4 – 5 kilo verilebiliyor. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü (bakınız WHO: Prizes for Weight Loss) verilerine göre ayda 2-4 kilogram arası kilo kaybı sağlıklı görülmektedir.

Diyetisyen ile Zayıflama Yöntemleri – En iyi 20 Bilimsel Tavsiye

Diyetisyen ile Zayıflama Yöntemleri En iyi 20 bilimsel tavsiye

1. İdeal kiloya inmek beden sağlığı ve psikolojik durum için önemlidir.

Vücuttaki yağ oranı obezite durumunu etkiler. Obezite; kalp ve damar hastalıkları, diyabet, uyku apnesi ve hipertansiyon gibi kronik hastalıkların görülme riskini artırır. Kişinin ideal kilosunda olması hem fiziksel hem de ruhsal sağlığını etkiler. Sağlık Bakanlığının yetişkin beden kitle indeksi hesaplamasına göz atabilirsiniz.

2. Öncelikle ilk hedefinizi belirleyin ve kararlılıkla programınızı uygulayın.

Kilo verme sürecinde önemli olan kararlı olmaktır. Motivasyonunuzun sürekli devam etmesi için sık sık diyetisyeniniz ile görüşmeniz ve bilgi alışverişi içerinde olmanız önemlidir.

3. Kişiye özel beslenme planın uygulanması gerekir.

Uygulanacak listeler mutlaka sizin sağlık bilgilerinize uygun olmalıdır. Herkese tavsiye edilen ve kolayca bulunan listeler ilerleyen dönemlerde vitamin ve mineral yetersizliğine neden olabilir. Aynı zamanda vücutta yağ kaybından çok kas kaybına da sebep olabileceğinden halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetlere de sebep olabilir.

Size özel beslenme ve diyet programları için iletişim sayfamızdan randevu alabilir, Uzaktaysanız telefonunuza Appstore ve Playstore üzerinden yükleyebileceğiniz Cepte Diyetisyen mobil uygulaması ile online diyet programlarımıza hemen başlayabilirsiniz. Bunun için tıklayıp bilgi alabilirsiniz.

4. Diyet listeleri, diyetisyen gözetiminde uygulanmalıdır.

Uygulanacak diyet listesi her zaman güncel kilonuza ve sağlık bilgilerinize göre yenilenmelidir. Farklı ve güncel listelerin uygulanması metabolizmayı da hızlandırarak kilo verme sürecini hızlandırır. Diyetisyen tarafından hazırlanman listeler besin değeri ihtiyaçlarının karşılanması için de önemlidir.

5. Diyetisyene başvurmadan önce kan tahlili yaptırılmalıdır.

İlk olarak kan tahlilinin yapılması en fazla dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Tahlil sonucunda belirlenen değerlere göre zayıflamaya engel veya durdurucu bir etkenin olup olmadığı belirlenebilir. Bunun doğrultusunda da tüketimi kısıtlanacak bir besin varsa ona uygun diyet listeleri hazırlanır.

6. Metabolizmanın hızlı çalışması kilo vermeyi kolaylaştırır.

Metabolizmanın hızlı çalışıyor olması kilo verme sürecini etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Metabolizma hızında su tüketimi, fiziksel aktivite ve tüketilen besinlerin çeşidi gibi bir çok etken etkilidir. Gerekli besin ihtiyaçlarının sağlanması metabolizma hızının artmasını da etkiler. Bu yüzden besin kısıtlamasına çok fazla gidilmemelidir. Zayıflamak için sağlıklı ve dengeli beslenmek en doğru olandır.

Ayrıca Metabolizma Hızlandıran Detoks yazımıza göz atabilirsiniz.

7. Bilinçsiz uygulanan şok diyetlerden uzak durulmalıdır.

Çağımızın en dikkat çeken konularından biri, zayıflamak için şok diyetler ve detoks uygulamalarıdır. Ancak bu uygulamalar her bireyde sağlıklı sonuçlar vermeyebilir. Çok düşük kalorili beslenmek ilk etapta hızlı kilo verdirebilir. Ancak metabolizmanın çalışmasını yavaşlattığı için ilerleyen zamanlarda kilo verme sürecini yavaşlatabilir ve hatta durdurabilir. Son zamanlarda sağlıklı beslenme gözardı edilmektedir. Zayıflamak istiyorum veya kilo vermek istiyorum diye diyete başlayan bir çok kişi malesef kısa bir sürede diyeti bırakmaktadır. Önemli olan sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı yapıp kalıcı hale getirmektir. Bilinçsiz diyetler kalıcı olmayacaktır.

8. Diyette karbonhidrat, yağ ve protein değerleri dengeli olmalıdır.

Her bireyin besin ihtiyacı farklıdır. 3 temel besin grubu olan karbonhidrat, yağ ve protein kaynaklarının diyette bulunması kilo verirken vücutta halsizlik gibi şikayetlerin bulunmasını engeller. Bütün besin gruplarında dengeli şekilde tüketilerek verilen kiloların büyük kısmının da yağdan olduğu bilinmektedir. Protein, yağ ve karbonhidrat oranı diyetisyen tarafından ayarlanmış, sağlıklı zayıflama diyetleri bölgesel zayıflama, göbek eritme ve basen eritme de etkili olur. Göbek eritme diyet listesi ve basen eritme diyet listesi gibi listeler kişiye özel oluşturulabilir.

9. Ana ve ara öğünlerin tüketimi atlanmamalıdır.

Karşınıza sıklıkla çıkan pratik zayıflama yöntemleri, kolay zayıflama yöntemleri ya da hızlı zayıflama yöntemleri gibi yazılarda genellikle bireylere günde 2 öğün yapmaları öneriliyor, kişileri aç bırakan tavsiyeler ve zayıflama öneriyle bireyleri yanlış yönlendirebiliyorlar.

Zayıflamak için diyet yani zayıflama diyeti yaparken en sık karşılaşılan şikayet fazla açlık hissinin hissedilmesidir. Kan şekerinin hızlı düşmesi ve ya dengesinin bozulması çabuk açlık hissine ve fazla besin tüketimine neden olmaktadır. Kan şekerinin daha dengeli olması ve metabolizma hızının düşmemesi için 3 ana ve 2-3 ara öğün şeklinde beslenmek önemlidir.

10. Gün içinde 2-2,5 litre su tüketilmelidir.

Su tüketimi diyet yapma sürecinde en fazla ihmal edilen konulardan biridir. Vücuttan toksin atımı ve ödem oluşmaması için su tüketimi ihmal edilmemelidir. Aynı zamanda birçok besinin sindirimi, vitamin ve minerallerin emilimi için su önemli bir kaynaktır.

11. Sindirim sisteminin düzgün çalışması çok önemlidir.

Kabızlık, ishal ve gaz oluşumu gibi şikayetlerin sık sık yaşanması zayıflama sürecini zorlaştırır ve motivasyonun da düşmesine neden olabilir. Diyette posa kaynakları yeterli miktarda alınmazsa sindirim sistemi sorunları çok sık yaşanabilir. Sindirim sisteminin doğru ve sağlıklı çalışması için diyet yemekleri pişirilme yöntemlerine çok dikkat edilmelidir. Diyet yemekleri yağ oranın çok fazla düşürülmemeli veya yağsız yapılmamalıdır. Sindirim sistemi için sağlıklı yağ tüketimi çok önemlidir. Ayrıca diyetten tahıl grupları da çıkartılmamalıdır ve posa kaynağı sebze ve meyve tüketimi ihmal edilmemelidir.

12. Beyaz şeker tüketiminden uzak durulmalıdır.

Beyaz şeker kan şekerini etkileyen en önemli gıdalardan biridir. Kan şekerinin hızla yükselip çabuk düşmesi açlık hissinin de erken oluşumuna neden olur. Şeker boşa alınan kalori kaynağıdır ve besin değerinden bir özelliği yoktur. Karbonhidrat ihtiyacının meyvelerden karşılanması daha sağlıklı olur.

13. Aşırı tuz tüketiminden kaçınılmalıdır.

Tuz tüketiminin fazla olması vücutta ödem artışına neden olabilir. Bu da tartıya kilo olarak yansır ve şişlik yapar. Turşu, salamura, konserve veya dondurulmuş hazır gıdalar vücutta ödeme neden olabilir. Bu besinlerin tüketimi sınırlanmalıdır ve tüketildiği zamanlarda su tüketimi artırılmalıdır.

14. Beyaz ekmek yerine esmer ekmek çeşitleri tercih edilmelidir.

Beyaz ekmek ve esmer ekmek çeşitlerinin kalori değerleri aynıdır. Ancak tam buğday ekmeği, kepek ekmek veya çavdar ekmeği gibi esmer ekmek çeşitlerinin besin değeri daha yüksektir. Esmer ekmek çeşitleri posa açısından zengindir. Bu yüzden daha uzun süre tokluk hissi verirler ve bağırsakların düzgün çalışmasına katkı sağlarlar. Özellikle B grubu vitaminlerinden de zengin olan bu besinler diyet listelerinden mutlaka yer almalıdır.

15. Şerbetli tatlılar, hamur işleri ve kızartmalardan uzak durulmalıdır.

Kalori değeri yüksek olan bu besinler tüketildiğinde tokluk hissi verir; fakat çabuk acıkmaya da neden olur. Zayıflama planlarında bu besinlerin tüketiminden uzak durulmalıdır.

16. Paketli ürün tüketimi yerine evde hazırlanmış besinler tercih edin

Paketlenmiş hazır gıdaların içeriği tam olarak bilinmemektedir. İçeriğinde bulunan katkı maddeleri ileriki zamanlarda vücutta toksik etki yaratabilir. Bu besinler yerine evde hazırlanmış yiyeceklerin tüketilmesi daha sağlıklı olur ve kalori dengesi daha kolay sağlanır. Paketli ürün alınacağı zaman etiket okuma alışkanlığı olmalıdır.

17. Her hangi bir sağlık problemi yoksa yeşil çay, beyaz çay gibi bitki çayları tüketilmelidir.

Yeşil çay, beyaz çay, kiraz sapı, mısır püskülü, biberiye gibi bitki çayları antioksidan kaynağıdır. Aynı zamanda vücuttan ödem ve toksik atımını da yardımcı olur. Herhangi bir sağlık problemi olmadığı sürece zayıflama döneminde günde 2-3 fincan içilebilir. Ancak özellikle tansiyon hastalarının yeşil çay ve beyaz çay gibi çayları tüketmesi önerilmemektedir. Fakat piyasada birçok zayıflama çayı bulunmaktadır. Bu çaylar diyetisyen tavsiye etmeden kesinlikle kullanılmamalıdır.

18. Kafein içeren kahve, asitli içecek ve çay aşırı miktarda tüketilmemelidir.

Gün içerisinde aşırı miktarda tüketilen çay ve kahve su tüketim miktarının az olmasına neden olabilir. Bu yüzden fazla miktarda tüketilen çay, kahve ve asitli içecek gibi içecekler susuzluğu hissedilmesini engelleyebilir, aşırı miktarda tüketilmemelidir.

19. Günde 40-45 dakika yürüyüş yapılmalıdır.

Yürüyüş yapılması yağ yakımını hızlandıran en önemli etkenlerden biridir. Yağ yakımı 30 dakikandan sonra başlar, bu yüzden en az 30 dakikalık tempolu yürüyüşler yapılmalıdır.

Zayıflama yöntemleri arasında en önemli şey egzersiz yapmaktır. Egzersiz, uygulanan zayıflama yöntemleri etkisini 2’ye hatta 3’e katlar. Diyet ile alınan kalori miktarı kontrol altında olur, zayıflama yöntemleri arasında yer alan egzersiz ile yağ yakımı hızla artar. Egzersiz zayıflama yöntemleri arasında en önemli konudur.

20. İdeal kiloya inildikten sonra vücudun sıkılaşması ve kas artışı için düzenli egzersiz programları uygulanabilir.

Yüksek miktarda verilen kilolarda vücutta sarkmalar meydana gelebilir. Deride oluşan deformasyonların da önlenmesi için düzenli egzersiz yapılması önemlidir.

Teşekkürler 

Sizler için zayıflama yöntemleri konusunu oldukça detaylı yazmaya çalıştım. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Beğendiyseniz, bu yazıyı hemen alttaki sosyal medya tuşlarından facebook, twitter yada google+ üzerinden paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca, aklınıza takılan soruları aşağıya yazabilirsiniz.

Kişiye özel ve sağlıklı diyet listeleri için…

Size özel beslenme ve diyet programları için iletişim sayfamızdan randevu alabilir, Uzaktaysanız telefonunuza Appstore ve Playstore üzerinden yükleyebileceğiniz Cepte Diyetisyen mobil uygulaması ile online diyet programlarımıza hemen başlayabilirsiniz. Bunun için tıklayıp bilgi alabilirsiniz.

Beğenin ve paylaşın, herkes faydalansın !
By |2018-11-14T12:58:19+00:00Temmuz 4th, 2017|64 Comments
Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel, 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. Birçok devlet hastanesinde ve özel sektörde görev aldıktan sonra, şu anda 4. Levent / İstanbul'da kendi diyet kliniğinde hizmet vermektedir. Uzmanlık alanları arasında obezite, kilo verme, kilo alma, kilo kontrölü, hastalıklarda beslenme ve özel durumlarda beslenme ve diyet yer almaktadır.

64 Comments

 1. ilknur 12:55 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

  Çok güzel tavsiyeler icin teşekkürler Saglikli beslenmek ve işlenmiş ürün tüketimini kısıtlamak en doğrusu mucize besin yok mesela ben herşeyden yiyerek sağlıklı beslenerek 26 kilo verdim kalan 17 kilom var

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 7:38 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

   Beğenmenize sevindim. Rica ederim, kesinlikle zayıflama için sağlıklı beslenme en önemlisi, çünkü sağlık gidince geri gelmesi zor. 26 kilo vermek büyük başarı, tebrikler. kalan kilolarıda vereceğinize inanıyorum. Sevgiler.

   • Ayşen Aynur 5:24 pm de Ocak 17, 2018 - Yanıtla

    Hocam ben 13 yaşında 85 kg. Bana bir diet listesi hazırlandığımız 8. Sınıfa gidiyorum

   • Ayşen Aynur 5:40 pm de Ocak 17, 2018 - Yanıtla

    Çünkü çevremdeki tüm insanlar benimle dalga geçip yada beni alay konusu yapıyorlar giydiğim kıyafetler bana küçük geliyor. Lütfen bana yardim edin. Hatta sizin açtığınız programı indirdim

 2. MERAL ORAN 1:00 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

  Sizi begenerek takip ediyorum. Yazinizi google+ dan paylastim. Bol su iciyor, dengeli beslenmeye dikkat ediyorum. Vermis oldugunuz tarifleri not aliyor ve uyguluyorum buradan ayrica tesekkur ederim…

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 7:39 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

   Takibiniz ve ilginiz için teşekkür ederim. Yeni tarifler ve yeni yazılarımız gelecektir. Bol şans.

 3. şevval 2:25 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

  Öncelikle böyle bir şey yaptığınız için teşekkür ederim. Ben diyabet hastasıyım ve 14 yaşındayım ve 77 kiloyum ilk diyetinde 71dim 69 a düştüm ama sonra iğne vurmak ve başka hiçbir arkadaşımda böyle bir hastalık yokken bende olması moralimi bozdu ve yavaş yavaş bırakmaya başladım ve dediğim gibi 77 kiloyum. Bu zamanlarda lise başlıyacağım için kilo vermek istiyorum kilolu gezmek istemiyorum bu yüzden çekilişe katılıcağım , işte benim diyet anım da böyle yorumu okuduysanız bile Teşekkürler.

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 7:43 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

   Şevval’cim çok geçmiş olsun. Düşüncelerin ve ilgin için ayrıca teşekkürler. Diyabet zor bir hastalık, bu yaşlarda böyle bir hastalığı kabul etmek senin için zor olabilir ama sağlıklı beslenme ile ideal kilona inebilirsin. Diyabetin sana yaşattığı sıkıntılar daha da hafiflemiş olur. Sevgiler, bol şans.

 4. sibel konyalı 3:28 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

  Cepte diyetisyeni ve sayfalanz i ilgi ile takip ediyor uyguluyorum. Özelikle metabolizma hızlandırıcı çaylar bir süper. Google p ve face den paylastim,umarım herkes okur ve faydasi olur

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 7:43 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

   Sibel Hanım, ilginiz için çok teşekkürler. Yeni tariflerde yakın zamanda gelecek, bol şans.

 5. Esin karaca 3:31 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

  Bende dıyetısyenım yardımıyla sağlıklı kılo verdım ayrıca oğlumu da goturerek onu saglıklı beslemeye calısıyorum

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 7:45 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

   Merhaba Esin Hanım, takibiniz ve ilginiz için teşekkürler. Sevgiler, bol şans.

 6. Merve Koçarslan 3:38 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

  Videolarinizi bazen birkaç kez bile dinliyorum.Harikasiniz.Tesekkurler 🙂

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 7:46 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

   Süpersiniz, teşekkürler, yakın zamanda yeni detoks tariflerim gelecektir. Sevgiler.

 7. Esengül 3:43 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz.Bilgilerinizi uygulamaya çalışıyoruz.Sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 7:46 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

   Çok teşekkürler Esengül Hanım. Sevgilerimle.

 8. Gönül 4:20 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

  Harika bilgiler emeğinize sağlık.
  Ben kilo sorunumu sizleri takip ederek çözmeye çalışıyorum başarılı olacağıma inanıyorum çünkü Harika bilgilere sahip oluyoruz???

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 7:48 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

   Teşekkürler Gönül Hanım, olabildiğince uzakta olan kişilere de hem yağ yakan tariflerimle, hem de mobil uygulamam ile yardımcı olmaya çalışıyorum. Sevgiler.

 9. Cansu Erkoyun 4:21 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

  İnstagram sayfanızı ve yazılarınızı beğenerek takip ediyorum. Faydalı bilgiler için teşekkürler

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 7:48 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

   Teşekkürler Cansu Hanım, Sevgiler.

 10. Hüseyin veysel uğur 5:23 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

  Değerli katkılarınız içn teşekkür ederim. 47 yaşında 97 kiloyum. Değerli önerileriniz için şimdiden teşekkürler

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 7:49 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

   ilginiz ve takibiniz için teşekkürler Hüseyin Bey. Sevgiler.

 11. Neslihan 6:43 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

  Çok faydalı kürleriniz var. Detoks programlarınızı çok merak ediyorum ve heyecanla bekliyorum ??

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 7:50 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

   Yeni detoks tariflerim de yakın zamanda yine yayında olacaktır. Teşekkürler, sevgiler.

 12. Haticegölet 8:36 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

  Daha önce diyetisyen deneyimim oldu iletisimsizlikten bitti 96 dan 78 düştüm ama geri birkaç kilo aldim kendi cabalarimla yeniden başladım bir hafta oldu inşallah bana çıkar her yerden takip ediyorum zaten cepte diyetisyen You toube instagram

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 8:52 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

   ilginiz için teşekkürler Hatice Hanım. Sevgiler.

 13. Nevra 10:32 pm de Temmuz 4, 2017 - Yanıtla

  Emeğinize sağlık 🙂 ben de 7 senedir kilo vermeye calisiyorum. motive olmak için hergün youtube da ki videolarinizi izliyorum ve instagram sayfanizi inceliyorum.

 14. Nebahat 12:12 am de Temmuz 5, 2017 - Yanıtla

  Merhabalar ayşe hanim uzun zamandır takip ediyorum videoları bir kaç kez seyrediyorum arkadaşlarımda takipte benim işim biraz daha zor tansiyon Hipotiroidi ve insülin direnci işi biraz daha zorlaştırıyor artık bende başarmak istiyorum ilginize ve yardımlarınızı teşekkür ederim.

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 10:05 pm de Temmuz 5, 2017 - Yanıtla

   ilgiliniz için teşekkürler. sevgiler.

 15. Ece 8:34 am de Temmuz 5, 2017 - Yanıtla

  Merhaba Tuğba Hn, emeğinize yüreğinize sağlık. Ben de biraz kilo vermek istiyorum. Ancak bugüne kadar hiçbir girişimim olmadı doğrusu. Yaşım 51, boyum 173 cm , kilom 85. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler .

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 10:05 pm de Temmuz 5, 2017 - Yanıtla

   ilgiliniz için teşekkürler. sevgiler.

 16. Nurcan 10:52 am de Temmuz 5, 2017 - Yanıtla

  2 yıldır kilo vermeye çalışıyorum bilgiler için teşekkürler

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 10:04 pm de Temmuz 5, 2017 - Yanıtla

   beğenmenize sevindim, teşekkürler. sevgiler.

 17. hanzsde sayın 11:48 am de Temmuz 5, 2017 - Yanıtla

  Sayfanizi takip ederek cok faydali bilgiler edindim..22 kg verdim 9 ayda kendi imkanlarimla artik durdum..ama takibe vr sağlıklı beslenmeye devam

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 10:03 pm de Temmuz 5, 2017 - Yanıtla

   ilginiz için teşekkürler. Yeni yazılarım ve tariflerim yolda 🙂 Sevgiler.

 18. Esra 9:03 am de Temmuz 6, 2017 - Yanıtla

  Çok güzel bilgiler veriyorsunuz ☺️ Zevkle takip ediyorum instgramdan çocuk sonrası kalan kilolarla mücadelem devam ediyor

 19. Senem Doğan 10:16 am de Temmuz 6, 2017 - Yanıtla

  Merhaba tavsiyelerinizi uygulamaya çalışıyorum, 2-3 kg kadar verdim, durmak yok yola devam ?

 20. Aygül u 10:26 am de Temmuz 6, 2017 - Yanıtla

  Güzel uygulama bende tiy.akuru ile 2 ayda 6 ki lo vermistim şuan aynı kilodaoyim

 21. Gökçe 3:22 pm de Temmuz 6, 2017 - Yanıtla

  Yazı ve paylaşımlarınızı ilgiyle takip ediyorum. Çok teşekkürler.,

 22. Başak Yılmaz 8:13 pm de Temmuz 6, 2017 - Yanıtla

  Gerçekten ayrıntılı ve bilinçli bir yazı olmuş. Bende kilolarımı sayenizde verdim, iş yoğunluğundan gelemiyorum ama en kısa sürede geri kalanları vermek için yanınızda olacağım. Ama ben gelene kadar belki çekilişteb faydalanırım ? Sevgilerimle, sevgili diyetisyenim

 23. sibel 4:44 pm de Temmuz 11, 2017 - Yanıtla

  Merhaba, talihli kişi belli oldu mu?

 24. Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 1:17 am de Temmuz 12, 2017 - Yanıtla

  Katılımınız ve değerli yorumlarınız için çok teşekkürler, geçen haftanın talihlileri 1-Başak Yılmaz 2-Hanzade Sayın 3-Hatice Gölet. Cepte Diyetisyen üzerinden diyet listelerinizi gönderiyor olacağız. Uygulamaya kayıt olurken kullandığınız isim ve soyisimleri bana info@aysetugbasengel.com adresime gönderebilirsiniz. Sevgiler.
  Yeni yorumlar ve bu haftanın talihlileri bakalım kimler olacak?

 25. sibel 8:06 am de Temmuz 12, 2017 - Yanıtla

  Kurlerinizi zaman zaman uyguluyorum. Cepte diyetisyen her zaman masa üstümde??3 haneli rakamdan kurtulmak için kendim dikkat etmeye çalışıyorum ama ben gibi zorlananlar için destek almak sart. Yazınızı facebook ta paylaştım.

 26. Arzu Erten 8:18 am de Temmuz 12, 2017 - Yanıtla

  Önerileriniz çok güzel ancak ben haşimato tiroidi ve insülin direnci ile boğuştuğum için başarilı olamıyorum.Kilo nedeniyle eklemlerimde sıkıntılar başladı.

 27. tugba 9:43 am de Temmuz 12, 2017 - Yanıtla

  merhaba Ayse hanim, ben de pilates egitmeniyim.diyetisyen olmadigim icin sizi severek ve ilgiyle takip ediyorum sosyal medyadan, uyelerim icin harika tarifler veriyorsunuz.bir uyem 1 haftada 3 kilo detoksunuzla inanilmaz sonuca ulasti sayenizde 🙂 devamini diliyoruz, ve insallah bu sefer kazanan kisi ben olurum da bu odulu bir uyeme hediye ederim.sevgiler.iyi calismalarr ?

 28. Adalet 12:04 pm de Temmuz 12, 2017 - Yanıtla

  Verdiğiniz değerli ve faydalı bilgiler için çok teşekkürler. Beğenerek ve öğrenerek takip ediyorum sizi ,bende kendi çabamla 16 kilo verdim ama artık durdu ?Bundan sonra sizin önerilerinizle devam eder inşlh

 29. Suheda 12:23 pm de Temmuz 12, 2017 - Yanıtla

  Beyaz ekmegi kesince bile normal hayat kosusturmalrinda bile toparlanma oluyor ?

 30. Nevra K. 1:55 pm de Temmuz 12, 2017 - Yanıtla

  Tavsiyeler için Tesekkürler 🙂 . Ben henüz 16 yasindayim. Sizi tanimadan önce okadar fazla şok diyeti uyguladim ki artik malesef kilo veremiyorum. Geçen 1 haftada 3 kilo verdiren detoksunuzu uyguladim ve 800 gr verebildim. Metabolizmam cok yavaşlamis 🙁 . Belki bu çekilside ben kazanirim ve siz bana yardimci olursunuz sağlıklı bedenime ulaşmak için :). (Yazınızı G+ da paylastim)

 31. Feyzanur 1:12 pm de Ağustos 3, 2017 - Yanıtla

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim
  Ben 3,5 yaşındayken kanser tedavisi gördüm şuan 14 yaşındayım çok şükür hastalığımdan kurtuldum bu zamanda aldığım ilaçlar nedeniyle şu an 76 kiloyum sizin sayenizde fazla kilolarımdan kurtulacağım ???

 32. Emine 7:59 pm de Ekim 16, 2017 - Yanıtla

  Cok guzel bir yazi olmus dogum sonrasi kalan kilolarimi sizi takip ederek vericem insallah.

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 11:50 pm de Ekim 23, 2017 - Yanıtla

   Teşekkürler.

 33. sibel 4:46 pm de Aralık 1, 2017 - Yanıtla

  hanımlar benim diyetten yana sıkıntım vardı iştahımda pek yerindeydi bitki çayına başladım 1 ayda 8 kilo verdim kabızlık problemim vardı oda çözüldü çok memnun kaldım :))

 34. Nilüfer 4:37 pm de Aralık 10, 2017 - Yanıtla

  Öncelikle bu güzel makale için teşekkür ederim. Hocam merhaba benim 15 kg fazlam varmış. Boyum 175 kilom 79. 64 kilo olsam ideal kilo mu olacak yani. Sabahları limonlu su içiyorum, şekeri ve ekmeği tamamen kestim. Bol bol su içiyorum. Sabahları 2 dilim peynir, bir domates, bir salatalık, 2 yumurta yiyorum. Ayrıca şekersiz yeşil çay içiyorum. Sizce kahvaltım nasıl? Öğlenleri sebze çorbası içiyorum. Yanında bol salata ve 2 adet köfte yiyorum. Akşamları da 4 kaşık etli bulgur pilavı ve 1 bardak kefir içiyorum. Sizce bu şekilde kilo verebilir miyim? Doktor ve diyetisyen herhangi bir sağlık sorunun yok dedi. Bu program sağlıklı mıdır hocam. Cevabınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 12:29 am de Aralık 11, 2017 - Yanıtla

   Merhaba, Cepte Diyetisyen mobil uygulamama gün içinde yediklerinizi yükleyebilirsiniz. Sağlık bilgilerinize göre size özel her gün önerilerde bulunabiliriz. Sevgiler.

 35. ayşe yılmaz 9:31 pm de Aralık 17, 2017 - Yanıtla

  ben 165 boyunda 72 kiko 26 yaşında iki çocuk annesiyim 6 aylık bi bebeğim var emziren anneler için de önerebileceğiniz sağlıklı diyet listesi var mı ? emzirirken diyet yapmamamız gerektiği herşeyden yememiz gerektiği söyleniyor ama baklavalar börekler çörekler belli bir kalıp olmayınca ve esnek bi tablo olunca ipin ucunu kaçırmak çok kolay oluyor özellikle sezaryan olup çok fazla spor yapamayanlar için bu durum kilo olarak çok rahat bi şekilde bize dönüyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 12:49 pm de Aralık 28, 2017 - Yanıtla

   Merhaba Ayşe Hanım, appstore veya playstore üzerinden Cepte Diyetisyen mobil uygulamamı yükleyebilirsiniz, diyet programlarım kısmından size özel diyet listesi talebinde bulunabilirsiniz.

 36. Buse 2:31 pm de Ocak 17, 2018 - Yanıtla

  Merhaba benim bir sorum olucakti benim arkadasim bana yogurt zencefil zerdacal karistirip sabah aksam ac karnina yiyip zayiflaya bilicegimi soyledi acaba bunu oneriyormusun

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 8:07 pm de Ocak 22, 2018 - Yanıtla

   Merhaba Buse,
   Bu tarifi en fazla 1 hafta yapabilirsiniz. Ama diyetinize dikkat etmezseniz, kilo vermeye yardımcı olmayacaktır.
   Sevgiler,

 37. gülsüm 12:02 pm de Şubat 2, 2018 - Yanıtla

  MERHABA

  tansiyon ve reflü hastasyım 44 yasındayım 69 kilo 15 kilo vermek istiyorum nasıl başarabilirim diyet yapmadan

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 11:55 am de Mart 11, 2018 - Yanıtla

   Merhaba,
   Diyet yapmadan, kilo vermeniz çok zordur. Appstore veya playstore üzerinden Cepte Diyetisyen mobil uygulamamı yükleyebilirsiniz. Diyet programlarım kısmından sağlık bilgilerinize özel diyet listesi talebinde bulunabilirsiniz.
   Sevgiler,

 38. Müge Ataç 3:05 pm de Mart 13, 2018 - Yanıtla

  Sizi tesadüfen keşfettim. hemen uygulamanızı indirdim, 12 kilo fazlam var ama sizinle o kilolarımı vereceğime inanıyorum. çok güzel bir enerjiniz var, artık sıkı takipçinizim 🙂
  sevgilerimle :*

  • Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel 9:41 pm de Nisan 4, 2018 - Yanıtla

   Merhaba Müge Hanım,
   Umarım sizler için geliştirdiğimiz bu uygulamadan güzel sonuçlar alırsınız. Ayrıca, Cepte Diyetisyen uygulamasını beğendiyseniz, appstore veya playstore üzerinden yıldız ve yorum bırakırsanız çok seviniriz.
   Sevgiler,

 39. Altınay 10:01 am de Eylül 18, 2018 - Yanıtla

  Hocam sağlıklı günler. Mate çayı hakkında görüşleriniz nelerdir zayıflamak için içilmeli mi

  • Merhaba,
   Mate sağlıklı bir çaydır, fakat zayıflamaya her hangi bir faydası yoktur. Sadece, çok az metabolizma hızlandırır. Sağlık için içelebilir.
   Sevgiler,

Siz de fikrinizi belirtin