Akciğer Kanseri Düşmanı Antioksidan Kür

//Akciğer Kanseri Düşmanı Antioksidan Kür

Kanser ve Kanser Düşmanı Besinler

Kanser ve özellikle Akciğer Kanseri, dünyada ve ülkemizde en sık görülen ölüm nedenleri arasında kalp damar hastalıklarından sonra ikinci sırada gelmektedir. Her yıl yaklaşık 10 milyon insana kanser tanısı konmakta, 8 milyon insan ise kanserden yaşamını yitirmektedir. 2020 yılında ise bir yıldaki kanser sayısının 15 milyonun üstünde olacağı tahmin edilmektedir.

Kanser, vücutta var olan kanser öncesi hücrelerin büyümesi ve gelişmesi ile oluşan bir hastalıktır. Kanserin oluşumuna neden olan etmenler arasında sağlıksız beslenme, sigara kullanımı, stres, enfeksiyon hastalıkları, alkol ve hijyen şartları gösterilebilir.

Gün geçtikçe görülme sıklığı artan kanser çeşitlerinin oluşma riskini %30-40 oranında düşürmek ise bizim elimizde. İdeal ağırlıkta olmak; sarımsak, brokoli, karnabahar, brüksel lahanası, soğan tüketimini arttırmak; kurubaklagil, tam tahıllı ürünler gibi lif kaynağı besinler tüketmek; sebze meyve tüketimini arttırmak; kızartma, kavurma gibi yöntemler tercih etmemek ve nitrit, nitrat gibi maddeleri içeren hazır gıdalardan uzak durularak kanser hastalığının görülme riski düşürülebilir. (Ayrıca, Sağlık bakanlığının kanser ve beslenme açıklamalarına linkten göz atabilirsiniz)

En sık görülen kanser: Akciğer Kanseri

Yapılan araştırmalarda en sık görülen kanser çeşidinin akciğer kanseri olduğu bulunmuştur. Kanser oluşumuna neden olan en büyük etken ise sigara içilmesidir. Sigara içimi her yıl yaklaşık 4,5 milyon insanın ölümüne neden olmaktadır. Bu sayının 2020 yılında 7,5 milyon insanı geçeceği tahmin edilmektedir. Sigara, vücudun savunma sistemini etkiler ve bağışıklık sistemini düşürür. Bu yüzden sigara tüketen bireylerin antioksidan kaynağı olan A,C ve E vitaminlerinden zengin beslenmeleri gerekmektedir.

Akciğer Kanseri Düşmanı Antioksidan Kür Tarifimiz

Kanser riskini düşürmek ve akciğeri temizlemek için antioksidan kaynağı olan Akciğer Kanseri Düşmanı Aktioksidan Kür’ü tüketebilirsiniz.

Malzemeler:

  • Fındık büyüklüğünde taze zencefil
  • 4-5 dal tere
  • 1 diş sarımsak
  • 1 çay bardağı kaynatılmış keçiboynuzu suyu

Hazırlanışı:

Bütün malzemeler 1 çay bardağı kaynatılmış keçiboynuzu suyuna karıştırılıp blenderdan geçirildikten sonra içilebilir. Kür haftada 1 defa tüketilebilir.

Sağlıklı diyet programları nasıl olmalı?

Size özel beslenme ve diyet programları için iletişim sayfamızdan randevu alabilir, Uzaktaysanız telefonunuza Appstore ve Playstore üzerinden yükleyebileceğiniz Cepte Diyetisyen mobil uygulaması ile online diyet programlarımız için tıklayıp bilgi alabilirsiniz.

 

Summary
recipe image
Recipe Name
Akciğer Kanseri Düşmanı Antioksidan Kür
Published On
Preparation Time
Cook Time
Total Time
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 3 Review(s)
Beğenin paylaşın herkes faydalansın
By | 2017-04-01T16:54:45+00:00 Nisan 1st, 2017|Kategoriler: Blog|Etiket: , , , , , , |Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin