Detoks İçecekler ile Toksin Atın  

Detoks içecekler bizim de sıklıklı tercih ettiğimiz besinler arasındadır. Genellikle kilo verme amaçlı tüketildiği düşünülen bu tarz içeceklerin, en büyük etkisi vücuttan toksin maddeleri atmaya yardımcı olmasıdır. Detoks içeceğin daha iyi sonuç vermesi için tüketildiği süre boyunca kafein içeren çay, kahve ve asitli içeceklerden uzak durulmalıdır.

Bu tarz hazırlanan kürlerin ayda bir defa 1 hafta boyunca kullanılması uygundur. Hamileler, emziren anneler, çocuklar, yaşlılar, diyabet hastaları, organ yetmezliği olanlar ve yüksek tansiyon hastaları detoks programlarını uygulamamalıdır.

1 Haftada 3 Kilo Verdiren Kırmızı Detoks İçecek Tarifi

Kırmızı detoks içeceği, içeriğindeki besinler sayesinde antioksidan, A, E ve C vitaminlerinden zengindir. Zengin antioksidan içeriği sayesinde vücudun kanserden ve kalp damar hastalıklarından korunmasına yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücut direncini artırır. Aynı zamanda, metabolizma hızı artar ve yağ yakımı da hızlanır.

Malzemeler: 

  • 1 bardak demlenmiş yeşil çay
  • ½ Havuç
  • 3 adet çilek
  • ½ kırmızı tatlı biber
  • 2 fındık büyüklüğünde taze zencefil

Yaklaşık 80 kalori olan bu kürü 1 hafta boyunca akşam öğünlerinde yanında salata ile birlikte tüketilebilir. Detay tarifini videomdan izleyebilirsiniz.

Kişiye özel ve sağlıklı detoks programları nasıl hazırlanır?

Size özel diyet programları için iletişim sayfamızdan randevu alabilir, Uzaktaysanız telefonunuza Appstore ve Playstore üzerinden yükleyebileceğiniz Cepte Diyetisyen mobil uygulaması ile online diyet programlarımıza hemen başlayabilirsiniz. Bunun için tıklayıp bilgi alabilirsiniz.

Beğenin ve paylaşın, herkes faydalansın!